هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی

جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) از ١٩ فروردین سال جاری آغاز می شود.

 این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ رضوی و گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیرة ائمة معصوم(ع) و به مناسبت ایام با برکت دهه کرامت برگزار می‌شود.

شش عنوان کتاب در بخش‌های کودک، نوجوان و بزرگسال در موضوع‌های امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت احمد بن موسی (ع) در این جشنواره به مخاطبان عرضه می‌شود.

 در بخش کودک کتاب "۱۰ قصه از امام رضا(ع) برای بچه‌ها" نوشته مژگان شیخی، انتشارات قدیانی و در بخش نوجوان کتاب "ماه غریب منم" نوشته مجید ملا‌محمدی، انتشارات به نشر (آستان قدس رضوی) معرفی شده است.

در این دوره از مسابقه کتابخوانی با توجه به شخصیت معنوی حضرت معصومه (س) و احمد بن موسی (ع) برای بخش جوان و بزرگسال علاوه بر کتاب با موضوع امام رضا (ع)، کتابهایی انتخاب شده است که به شرح ذیل است:

 "امام رضا و زندگی" نوشته مهدی غلامعلی؛ انتشارت جمال؛ "مهارت‌های زندگی در سیره رضوی" نوشته محمدرضا شرفی؛ انتشارت موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهش‌های اجتماعی؛ "بانوی ملکوت" نوشته علی کرمی‌جهرمی؛ انتشارات بوستان کتاب و کتاب "چلچراغ" نوشته جلیل عرفان‌منش؛ انتشارت دفتر پژوهش‌های آستان قدس رضوی.

در این دوره نیز همچون دوره گذشته امکان مشارکت خانوادگی در مسابقه کتابخوانی وجود دارد و علاقه‌مندان ضمن اینکه به صورت انفرادی در مسابقه شرکت می‌کنند، این امکان را دارند که با ارسال پاسخ در قالب پاسخنامه‌های خانوادگی برگزیده جشنواره شوند.

برای دریافت فایل الکترونیک کتاب‌های مسابقه لازم است از تاریخ ١٩ فروردین‌ماه به پورتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مراجعه شود. همچنین تهیه کتاب‌های مسابقه نیز از همین تاریخ در کتابخانه های سراسر کشور امکان پذیر است.

آخرین مهلت شرکت در این مسابقه اول تیرماه ١٣٩٦ است و علاقه‌مندان می‌توانند پاسخنامه را به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی تحویل دهند .

آیین اختتامیه این جشنواره و معرفی برگزیدگان نیز همزمان با دهه کرامت برگزار می شود.

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : سه شنبه 16 خرداد 1396 ساعت: 10:52

close
تبلیغات در اینترنت